Miłość

Pożądanie to wyzwanie

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety poszukują tej jedynej lub tego jedynego, do którego poczujemy prawdziwe i silne pożądanie. Żeby ktoś zainteresował się druga osoba potrzebne są odpowiednie bodźce wynikające nie tylko z wyglądu, ale z osobowości i zachowania. Często mówi się o miłości od pierwszego wejrzenia, że tylko ona wywołuje prawdziwe pożądanie, ale znam także wiele par, które na początku takowej “chemii” nie czuły, a pojawiła się ona z czasem. Co więc powoduje, że kobieta czuje pożądanie?

Wygląd

Wygląd ma znaczenie. Nie chodzi tutaj jednak o to, aby chłopak był prawdziwym “ciachem”. Chodzi raczej o to, by dbał o siebie, ładnie pachniał, estetycznie się ubierał. Ważne jest także, aby nie przesadzić w druga stronę, kobiety nie lubią kiedy mężczyzna staje się bardziej “lalusiowaty”, niż męski. Jeśli masz problemy z nadwagą, to warto nad tym popracować przede wszystkim, żeby lepiej się czuć, ale to nie jest wyznacznik. Wspominając o ładnym zapachu dodam też ciekawostkę, kobiety uwielbiają patrzeć jak mężczyzna pracuje fizycznie, wtedy kochają zapach potu i staje się on wówczas bardzo pociągający.

Zachowanie

Mężczyźni, którzy przyciągają największa liczbę kobiet są uprzejmi, mili i pomocni. Kobiety lubią kiedy mężczyzna nie jest zbyt nachalny, ale potrafi w odpowiedni sposób uszanować kobietę, tak by poczuła się ona ważna. Jeśli chodzi o zdecydowanie najważniejsza cechę wywołującą pożądanie u kobiet jest umiejętność wprowadzenia napięcia seksualnego. Tworzy się je małymi kroczkami, stopniowo, ale stale posuwając się coraz dalej. Mężczyzna nie może być zbyt nachalny, bo automatycznie kobieta zaczyna się odsuwać, nie może tez działać zbyt wolno. Sztuką jest tu więc wyczucie tempa, które zależy oczywiście również od charakteru kobiety. Jednak warto pamiętać, że jeśli napięcie seksualne posuwa się do przodu powoli to zapewnia to zbudowanie poczucia zaufania, które jest bardzo istotne przy bliskich kontaktach. Napięcie seksualne warto zacząć budować od drobnych gestów, jak niby przypadkowy dotyk, muśnięcie ręki, przechodząc powoli do złapania kobiety za rękę i pocałowania ja w policzek na do widzenia.

Osobowość

Część naszej osobowości wynika z genów, jednak naukowcy dowiedli, że nawet 70% naszej osobowości zależy tylko wyłącznie od nas, od tego jak nad nią pracujemy i jak motywujemy się do działania. Jeśli masz osobowość smutnego, zakompleksionego chłopaka, który nie potrafi samodzielnie podjąć żadnej decyzji, to oczywiste, że kobiety nie będą się za Tobą oglądać. Jeśli jednak popracujesz trochę nad osobowością, zaczniesz dostrzegać pozytywną energię świata, zaczniesz się przede wszystkim uśmiechać to na pewno zyskasz o wiele więcej fanek. Warto także ograniczyć wpływ mam, które jak twierdzą chcą dobrze, a często rozpieszczają swoich synków. Kobiety bardzo tego nie lubią, zwłaszcza, gdy mówisz: “bo moja mama robi to tak”.

Podstawowy przepis wywołujący pożądanie u kobiet brzmi następująco: estetyczny wygląd + wyprostowana postawa + uśmiech + szarmanckie zachowanie + napięcie seksualne + samodzielność = żadna kobieta się temu nie oprze.