Porady

Jak wyrzucić byłego z pamięci?

Zakończenie związku wiąże się zawsze z wieloma negatywnymi emocjami. Pomyśl jednak o zerwaniu nie jako o tragedii, która Cię spotkała, a raczej rozdziale życia, który musiał zostać zamknięty. Przed Tobą jednak są kolejne, dużo bardziej interesujące, nie warto więc wracać do przeszłości!

Jeśli cały czas wspominasz swojego byłego, przeczytaj poniższe porady i spróbuj się do nich zastosować, a uwolnisz się od natłoku myśli z nim związanych.

Wyrzuć z siebie emocje

W takich ciężkich momentach najlepszym, co możesz zrobić, jest szczera rozmowa z przyjaciółką czy inną bliską osobą. Możesz dać upust emocjom i powiedzieć wszystko, co leży Ci na sercu. Jeśli nie możesz spotkać się z kimś na rozmowę twarzą w twarz, zadzwoń. Sprawdzi się to lepiej niż tłumienie emocji i kumulowanie ich w sobie. Nie próbuj też na siłę hamować płaczu. Gdy się wypłaczesz, na pewno poczujesz ulgę i uspokoisz się.

Pomyśl o wadach

Może gdy byliście razem nie zdawałaś sobie sprawy z niedoskonałości jego charakteru. Zastanów się nad nimi teraz (możesz je nawet wypisać na kartce), a zobaczysz, że były chłopak nie był ideałem i przeskrobał wiele. Czy zatem jest sens tęsknić za taką osobą? Czy to nie on powinien tęsknić za Tobą i się przejmować?

Skup się na sobie

Istnieje długa lista rzeczy, którą możesz zrobić! Sprawią Ci one przyjemność i pokażą, że nie warto przejmować się byłym. Zajmij się czymś, co sprawi, że przestaniesz myśleć o tym, co się stało. Poczytaj książkę, wciągnij się w jakiś film, czy serial, na który ostatnio zabrakło Ci czasu, wyjdź na spacer albo zabierz się za uprawianie sportu. Pomyśl, czy wcześniej miałaś jakieś hobby, ale ze względu na to, że spędzałaś z chłopakiem dużo czasu zaniedbałaś je. Teraz jest właściwy moment, aby odkryć w sobie pasję na nowo.

Początkowy smutek po zamknięciu relacji jest rzeczą naturalną, ale nie rozmyślaj o całej sytuacji nieustannie. Dostrzeż pozytywne aspekty, które przyniosła ta sytuacja i zdaj sobie sprawę, że jako singielka również możesz podbijać świat.